Turniej brydża młodzieżowego z okazji Święta Politechniki Wrocławskiej

 

 

 

 

Dzień 15 listopada to Święto Politechniki Wrocławskiej. Nie inaczej było w tym roku, odbyło się z tej okazji wiele imprez, w tym również sportowych. Jedną z nich był turniej brydża sportowego o Puchar Dyrektora ZSA, w którym wzięli udział uczniowie z Wrocławia, Milicza, Bolesławca, Miłkowic i Jeleniej Góry. Na starcie stanęły aż 34 pary, co jest już bardzo bliskie rekordu frekwencji (kilka lat temu na turnieju w naszej szkole wystartowało 35 par). Poza Mazowszem i Małopolską, żadne województwo nie jest w stanie przeprowadzić tak licznej imprezy w brydżu młodzieżowym.

Naszą szkołę reprezentowało pięć par, niewiele jak na potencjał naszej placówki, ale w tym dniu wypadły konkursy gimnazjalne i licealne. Zwycięzcami turnieju zostali Kacper Błasiak z Jakubem Franczakiem z ZSA Politechniki Wrocławskie. Na drugim miejscu znaleźli się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Miłkowicach – Maciej Betliński i Sebastian Zimorski. Nasza szkoła też zaznaczyła swoja obecność na podium – brązowy medal zdobyli Bartosz Pytlak z Marcinem Szczypką (obaj 2B). W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze następujący nasi uczniowie: na szóstym, Adam Jasiak (2C) – Adam Pigulski (1A), na siódmym, Filip Biliński (2A) – Damian Czarnecki (2D) i na dziesiątym Weronika Dylewska (Ekola) z Tomaszem Wąsowiczem (1C). Ogólnie występ naszych zawodników uznać można za dobry.

Nagrody, medale i dyplomy wręczała dyrektor ZSA Politechniki Wrocławskiej Pani Agata Roman. Impreza była znakomicie przygotowana, przebiegała w sportowej atmosferze.