IV Miejsce Dziewcząt w Tenisie Stołowym

 

15 lutego 2019 w Liceum nr II we Wrocławiu dziewczęta Liceum nr XIV w składzie: Milena Derechowska i Wiktoria Zychla pokonały wszystkie zespoły w eliminacjach grupowych i półfinale (LO XI, LO III I LO II), natomiast w finale uległy reprezentacji LO IX i zajęły II miejsce, awansując tym samym do FINAŁU MISTRZOSTW WROCŁAWIA.

Reprezentacja chłopców Liceum nr XIV w składzie: Michał Stańczak, Jakub Musiał, Kacper Demianiuk i Sławek Zbróg zajęła V miejsce w rozgrywkach strefowych.

 

W dniu 20.02.2019 dziewczęta naszego Liceum w tym samym składzie reprezentowały szkołę w Licealiadzie  w Tenisie Stołowym, które odbyły się w Liceum nr V  we Wrocławiu. Po raz drugi po rozgrywkach strefowych mistrzostwa te odbywały się we Wrocławiu. W latach poprzednich odbywały się one w Brzegu Dolnym. Dziewczyny godnie reprezentowały szkołę w tej dyscyplinie i wykazały się dużymi umiejętnościami technicznymi.

W zawodach wystartowały po dwie zwycięskie drużyny z każdej strefy, w związku z tym podzielono je na dwie grupy. W wyniku losowania nasze liceum znalazło się w grupie wraz z LO V i SMS. Dziewczyny z jednym wygranym i jednym przegranym meczem zajęły II miejsce w grupie i awansowały do dalszych rozgrywek turnieju.

W półfinale dziewczęta uległy zawodniczkom ZSO 0:2, a w FINALE MISTRZOSTW O TRZECIE MIEJSCE przegrały z LO VI 2:1.

Ostatecznie dziewczyny zajęły IV miejsce w Finale Licealiady 2018/2019 i nie awansowały do mistrzostw powiatowych, które odbędą się w Brzegu Dolnym. Zarządzeniem Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego do tych zawodów kwalifikują się zespoły z trzech pierwszych miejsc finału wrocławskiego.

Gratulacje i podziękowania!

Joanna Mamotiuk

Opiekun reprezentacji