III MIEJSCE DZIEWCZĄT GIMNAZJUM NR 49 W MISTRZOSTWACH WROCŁAWSKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2018/2019 W TENISIE STOŁOWYM

13 lutego 2019 w Gimnazjum nr 13 we Wrocławiu dziewczęta Gimnazjum nr 49 pokonały wszystkie zespoły w eliminacjach grupowych, półfinale i finale (Gimnazjum nr 6, 20, 13 i 44). Po bardzo udanym występie w rozgrywkach strefy wschód awansowały do FINAŁU MISTRZOSTW WROCŁAWIA.

Reprezentacja chłopców w składzie: Stanisław Kołodziejek i Adrian Loffelmann po dynamicznych rozgrywkach strefowych zajęła IV miejsce, pokonując w eliminacjach grupowych G 50 i G 36, a ulegając w finale drużynom G 44, 13 i 74.

W dniu 20.02.2019 dziewczęta naszego gimnazjum w składzie: Weronika Ożga  i Iza Bartosik  reprezentowały szkołę w Mistrzostwach Wrocławskich Igrzysk Młodzieży  w Tenisie Stołowym, które odbyły się w Liceum NR V  we Wrocławiu. Po raz drugi po rozgrywkach strefowych mistrzostwa te odbywały się we Wrocławiu. W latach poprzednich odbywały się one w Brzegu Dolnym. Dziewczyny godnie reprezentowały szkołę w tej dyscyplinie i wykazały się dużymi umiejętnościami technicznymi.

W zawodach wystartowały po dwie zwycięskie drużyny z każdej strefy, w związku z tym podzielono je na dwie grupy. W wyniku losowania nasze gimnazjum znalazło się w grupie A wraz z G 17 i G 37. Dziewczyny z jednym wygranym i jednym przegranym meczem zajęły II miejsce w grupie i awansowały do dalszych rozgrywek turnieju.

W półfinale dziewczęta uległy zawodniczkom z SP 113 0:2, a W FINALE MISTRZOSTW O TRZECIE MIEJSCE wygrały z Gimnazjum 44 2:1.

Ostatecznie dziewczyny zajęły III miejsce w Finale Wrocławskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2018/2019 i awansowały do mistrzostw powiatowych, które odbędą się w Brzegu Dolnym. Zarządzeniem Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego do tych zawodów kwalifikują się zespoły z trzech pierwszych miejsc finału wrocławskiego.

Dekoracji drużyn dokonał były prezes Dolnośląskiego OZTS (43 lata na tym stanowisku) Zygmunt Sutkowski.

Gratulacje i podziękowania!

Joanna Mamotiuk