Mistrzostwa Polski Juniorów w brydżu sportowym 2019

 

W dniach 1-3 marca 2019 roku odbyły się w Tęgoborzu Mistrzostwa Polski Juniorów w brydżu sportowym. Zawody były rozgrywane w dwóch kategoriach wiekowych – 19-20 i 21-25.
W imprezie uczestniczyło kilku naszych absolwentów, a ich występ dostarczył nam sporo emocji
i radości.
Pierwszy medal – brązowy – zdobył Szymon Armata (absolwent 2018) w kategorii mikst, grając z Paulina Podgórską z Miłkowic. Ryszard Rosikiewicz (absolwent 2018) zdobył srebrny medal w kategorii par (jego partnerem był Roman Madej z Małopolski) i brązowy medal w turnieju drużynowym. To medale w kategorii 19-20.
W kategorii 21-25 swoją obecność zaznaczył Piotr Marcinowski (absolwent 2013), który zdobył srebrny medal w parach (z Mateuszem Sobczakiem z Małopolski) i złoty w turnieju drużynowym. Serdecznie gratuluję medalistom.
Oskar Tokarczuk (3D) grając z ubiegłorocznym absolwentem Szymonem Ostrowskim wygrał finał B w turnieju par, a w turnieju drużynowym zajął dobre piąte miejsce. Występ ekipy związanej z naszą szkoła należy więc ocenić jako znakomity, nigdy wcześnie nie zdobyliśmy na MPJ tulu medali. Nasze sukcesy zsumowane z wynikami innych graczy Dolnego Śląska przełożyły się na drugą lokatę w kategorii województw, za Mazowszem.