BIEG SPONSOROWANY 2019

21 marca odbył się bieg charytatywny dla podopiecznych Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

Bieg odbył się na Pergoli koło Hali Ludowej. Uczniowie  wystartowali od godziny 11.00 zbierając pieczątki za okrążenia do godziny 12.15.

Warunkiem wzięcia udziału w biegu było znalezienie sponsora- czyli osoby lub firmy, która w zamian za wysiłek biegacza, przeleje na konto fundacji pieniądze. Naszych uczniów wsparli finansowo rodzice.

W tym roku Zespół Szkół nr 14 wystawił rekordową liczbę osób. Aż 52 uczniów biegając razem zebrały 1070 zł które zostały przelane na konto fundacji i przeznaczone będą na potrzeby Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci, np. zakup leków i materiałów opatrunkowych.

Każdy z uczestników miał za zadanie zrobić  10 okrążeni aby wybiegać 20 zł pozyskane od sponsora. Cieszy jednak fakt, iż wielu z nich podniosło poprzeczkę i zrobiło ich dużo więcej :

Jakub Woźniak 16,Aleksandra Kozłowska 16, Makarski Szymon16, Jakub Musiał 16,Jan Bezpałko 13, Barbara Majewska 13, Piotr Kruszyński 12, Emilia Porczyńska 15, Wiktoria Gaweł 14, Martyna Wesołowska 15, Kamila Jaśkiewicz 15, Wiktoria Bilińska 20,Pola Krupiarz 25,Dawid Jamer 26, Radosław Sajewicz 14, Kay Czułek32, Kozdowski Mikołaj 29, Lisowski  Michał 32

Gratulacje!!!!Do zobaczenia za rok może do tego czasu uda się znaleźć firmę, która zapłaci 2zł za  okrążenie każdego ucznia. Wówczas XIV LO zebrałaby jeszcze więcej pieniędzy.

Alicja Doeringer-Krygier, Monika Piechowicz, Ewa Widun