Zawody brydża młodzieżowego w Miłkowicach

 

Miłkowice to jedyna wieś w Polsce, gdzie prowadzone są zajęcia brydża sportowego dla młodzieży szkolnej. Co roku odbywa się w tej miejscowości turniej dla młodzieży szkolnej, nad którym patronat obejmuje wójt gminy Pan Dawid Stachura. W tym roku zawody trwały dwa dni, co niezwykle podniosło atrakcyjność imprezy.
W piątek (08-03-2019) rozegrano turniej drużynowy. Nasz para Adam Jasiak (2C) – Adam Pigulski (1A) wzmocniona Maciejem Racewiczem (Legnica) i Aleksem Bukatem (szklarska Poręba) zdecydowanie te zawody wygrała. Czwarte miejsce zajęła drużyna w składzie – Wiktoria Bilińska (3J), Joanna Suwaj (3J). Weronika Głowacka (1E) i Grzegorz Suwaj (1B). Teamy złożone z naszych zawodników zajęły jeszcze miejsca piąte, szóste i siódme. Ogólnie wystąpiło 16 drużyn.
W sobotę (09-03-2019) odbył się turniej par. Tutaj znowu bezkonkurencyjni okazali się Adma Jasiak i Adam Pigulski. Wrócili z Miłkowic z dwoma złotymi medalami, okazałym pucharem i nagrodami rzeczowymi. Srebrny medal zdobyła para Bartosz Pytlak (2B) – Marcin Szczypka (2B), a Antoni Śmidoda (2B) z Michałem Siwcem (2B) uplasowali się na piątym miejscu. Na
szóstym Filip Biliński (2A) z Damianem Czarneckim (2D), a na ósmym nasze gimnazjalistki Wiktoria Bilińska i Joanna Suwaj.
W doskonałych humorach wracaliśmy do Wrocławia, występ naszych uczniów oceniam jako niezwykle udany.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA