Zawody Lekkoatletyczne

Dnia 10.05.2019 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbył się finał dolnośląski  rzutu wiosennego w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej dla szkół ponadgimnazjalnych.

Prawo startu w tych zawodach miały szkoły,  które wystartowały w rzucie jesiennym w

2018 r. Rywalizujący uczniowie startowali w wybranych przez siebie konkurencjach a uzyskane przez nich wyniki były przeliczane na punkty. W ostatecznym rozrachunku po ich zsumowaniu ( obu rzutów ) dawały określone miejsce dla szkoły.

Oprócz zaliczenia dwóch etapów zawodów były jeszcze inne zawiłości organizacyjno – regulaminowe, w konsekwencji, których wyższe miejsca mogły zająć szkoły ,które nie zdobyły większej ilości punktów.

Bardzo skromna,bo 5-osobowa reprezentacja uczniów XIV LO wystąpiła w tych zawodach.

Najbardziej wartościowy wynik uzyskała ucz.  Magdalena Zając – kl.1C w biegu na

200  M zajęła 1 miejsce , poprawiając swój rekord życiowy na tym dystansie z czasem nieznacznie powyżej 26 s.

Pozostałe startujące dziewczęta to:

1.Skowron Marta – kl.1C ( pchnięcie kulą 3 kg  ) – 3  miejsce

2.Derechowska Milena – kl.1C ( rzut oszczepem  500 g ) – 3 miejsce

3.Skrzynecka Katarzyna – kl.2B ( 800 M ) – 8 miejsce

Z pośród chłopców wystartował tylko 1 uczeń : Tomasz Serbyn – kl.1C w biegu na 100 M

i zajął  15 miejsce.

Ilość uczniów startujących i uzyskane wyniki sprawiły ,że po podsumowaniu obu rzutów zawodów drużynowo , reprezentacje XIV LO  zajęły ostatecznie:

1. dziewczęta 8 miejsce na 23 startujące szkoły

2.chłopcy 15 miejsce na 25 startujących szkół