Zakończenie sezonu brydża młodzieżowego 2018/19 na Dolnym Śląsku

Dnia 24 maja 2019 roku odbył się ostatni turniej brydża młodzieżowego w sezonie 2018/19.
Zawody odbyły się w hotelu „Gem” jako impreza towarzysząca Mitingowi „Błękitna Wstęga Odry”,
który jest najważniejszą w sezonie imprezą brydża sportowego na Dolnym Śląsku.
W turnieju wystąpiło 25 par, w tym 10 par z naszej szkoły. Najwyższe miejsce – drugie zajęła
Weronika Głowacka (1E) grająca w parze z Grzegorzem Suwajem (1B). Na miejsce czwartym znalazł się
tegoroczny maturzysta Oskar Tokarczuk (3D) i Adam Pigulski (1A). Na piątym Aleksandra Andrasz (2B)
i Maria Wolak (2A), na dziewiątym Michał Siwiec z Antonim Śmidodą (obaj 2B), a na dziesiątym Filip
Biliński (2A) i Damian Czarnecki (2D).
Po zakończeniu zawodów odbyła się uroczystość zamknięcia sezonu. W punktacji indywidualnej
nie udało się nam zająć miejsca na podium, nasz najlepszy zawodnik – Adam Pigulski zajął piąte miejsce,
a Adam Jasiak był ósmy. W pierwszej dwudziestce było naszych dziesięciu zawodników. Startowało 125
uczniów, zwyciężyli uczniowie z Miłkowic – Maciej Betliński i Sebastian Zimorski.
Zupełnie bezkonkurencyjni okazaliśmy się w kategorii szkół, zajmując pierwsze miejsce z dużą
przewagą. Na drugim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa z Miłkowic, a na trzecim ZSA
Politechniki Wrocławskiej. Startowały 23 szkoły z Dolnego Śląska.
We wrześniu rozpoczniemy kolejny sezon brydża młodzieżowego na Dolnym Śląsku.