Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w brydżu sportowym „Świętokrzyskie 2019”

W dniach 07-11 maja 2019 roku odbyła się w Starachowicach Ogólnopolska Olimpiada
Młodzieży (OOM) w brydżu sportowym. OOM jest najważniejszą imprezą dla młodzieży kategorii 16-18
lat. Olimpiada w tym roku rozgrywana była już po raz dwudziesty piąty! W przeszłości zawodnicy naszej
szkoły wielokrotnie zdobywali na olimpiadach medale i tytuły mistrzów Polski.
Nasza szkoła była reprezentowana przez 11 uczniów, co daje dość duży procent, gdyż ogólnie
było tam 120 zawodników. Zawody były bardzo dobrze przygotowane, otwierał je oraz rozdawał medale
Marek Materek, najmłodszy burmistrz w Polsce.
W kategorii dziewcząt znakomite czwarte miejsce zajęły Aleksandra Andrasz (2B)z Marią
Wolak (2A), do medalu nie brakowało im wiele. Świetnie spisała się tez Weronika Głowacka (1E), która
debiutując w imprezie tej rangi zajęła szóste miejsce, grając w parze z Zofią Troja z ZSA.
W konkurencji chłopców najwyższe miejsce – piąte zajął Adam Pigulski (1A), a Adam Jasiak (2C)
zakończył zawody na dwunastym miejscu.
Zsumowane wyniki naszych uczniów i reprezentantów ZSA (wszyscy oni należą do jednego
klubu – KS AZS Wratislavia Wrocław) dały nam drugie miejsce w kategorii klubów sportowych (na 23
startujące). Zsumowane wyniki wszystkich zawodników z Dolnego Sląska dały nam czwarte miejsce (na