Relacja z   Indywidualnych Mistrzostw Wrocławia w LA dla gimnazjalistów oraz z Finału Dolnośląskiego Indywidualnych Igrzysk w LA dla gimnazjalistów

 

 

Liczna , 24 osobowa grupa gimnazjalistów  ( 12 dziewcząt i chłopców ) wystartowała w

dn.23.05.19 r. w Indywidualnych Mistrzostwach Wrocławia w LA. Program zawodów przewidywał start uczniów w/g uznania aż w 15 konkurencjach biegowych i technicznych, indywidualnych i zespołowych ( sztafeta 4 x 100 i sztafeta szwedzka).

Wykaz uczniów ( dziewczęta ), konkurencje oraz wyróżniające wyniki:

1.Kozioł Hanna kl.3J – 1000 M

2.Rajczakowska Liwia kl.3J – 1000 M

3.Gaweł Wiktoria kl.3K – 600 M

4.Leszczynowicz Katarzyna kl.3K – 300 M

5.Kruk Katarzyna kl.3L – pchnięcie kulą

6.Nykiel Martyna kl.3L – bieg 80 M ppł   ( III miejsce)

7.Pawlik Zofia kl.3L – – pchnięcie kulą

8.Romaszkiewicz Gabriela kl.3L – rzut oszczepem

9.Kmieciak Zuzanna kl.3M – 600M

10.Ludtke Martyna kl.3M – 100M           ( III miejsce)

11.Majewska Barbara kl.3M – 600M

12..Pujanek Michalina kl.3M – 300M

Ponadto dziewczęta wystartowały w sztafecie 4 x 100 M w składzie:

Nykiel M. , Leszczynowicz K. , Pujanek M. ,Ludtke M. :  ( III miejsce)

 

Wykaz uczniów ( chłopcy ), konkurencje oraz wyróżniające wyniki:

1.Gryszko Krystian kl.3K – 300 M

2.Szatan Cyryl kl.3K – skok wzwyż  ( III miejsce)

3.Adamiak Borys kl.3L – 200 M ppł

4.Bezpałko Jan kl.3L – 110 M ppł  ( I miejsce)

5.Baran Filip kl.3L – skok w dal

6.Marek Piotr kl.3L – pchnięcie kulą

7.Nowakowski Stanisław kl.3L – skok w dal

8.Szymański Krzysztof kl.3l – 1000 M

9.Famulski Konstanty kl.3M – 300 M

10.Lisowski Michał kl.3M – 300 M

11.Matuszkiewicz Maciej kl.3M – pchnięcie kulą

12.Sajewicz Radosław kl.3M – 1000 M

 

Ponadto chłopcy wystartowali w sztafecie 4 x 100 M w składzie:

Lisowski M.  Sajewicz R .,Bezpało J. Gryszko K. –   ( III miejsce)

i w sztafecie szwedzkiej w składzie :

Nowakowski S. ,Adamiak B. Szatan C. ,Baran F.( III miejsce)

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie i sztafety ,którzy zajęli w Mistrzostwach Wrocławia miejsca I- III uzyskali prawo startu w Finale Dolnośląskim Indywidualnych Igrzysk w LA .

Zawody te odbyły się w dn.04.06.19 r. na Stadionie Olimpijskim w Wrocławiu .W tych zawodach wystartowało w sumie 13 uczniów:

 

1.Nykiel Martyna – 80 M ppł i  sztafeta 4 x 100M

2.Ludtke Martyna – 100 M  i sztafeta 4 x 100M

3.Leszczynowicz Katarzyna – sztafeta 4 x 100M

4.Pujanek Michalina – sztafeta 4 x 100M

  1. Bezpałko Jan – 110 m ppł i sztafeta szwedzka
  2. Szatan Cyryl – skok wzwyż
  3. .Lisowski Michał – sztafeta szwedzka
  4. Gryszko Krystian – sztafeta szwedzka
  5. .Sajewicz Radosław – sztafeta szwedzka
  6. Nowakowski Stanisław – sztafeta 4 x 100M
  7. Baran Filip – sztafeta 4 x 100M
  8. Adamiak Borys – sztafeta 4 x 100M

13.Marciniec Maciej( kl. 3K) – sztafeta 4 x 100M

 

Wszyscy pomimo dużego zaangażowania i wysiłku fizycznego nie osiągnęli medalowych pozycji a miejsca w tzw. pierwszej dziesiątce startujących  zajęli :

1.Ludtke Martyna w biegu na 100 M   –  5 miejsce

2.Bezpałko Jan w biegu na 110 M ppł – 6 miejsce

3.sztafeta 4 x 100 M (dziewcząt )  skład bez zmian  z Mistrzostw Wrocławia – 6 miejsce

4.sztafeta szwedzka (100 M – 200 M – 300 M – 400 M)- chłopcy w składzie:

  Gryszko K., Lisowski M., Bezpałko J., Sajewicz R.8 miejsce

5.Nykiel Martyna w biegu na 80 M ppł – 9 miejsce

 

W podsumowaniu drużynowym na Dolnym Śląsku na 72 szkoły ,które przystąpiły do rywalizacji nasze gimnazjum zostało sklasyfikowane pośród dziewcząt na 21 miejscu a chłopcy na 22 miejscu .

 

 

opiekun :Bogusław Wilk