Tydzień Ruchu

MOVE Week jest ogólnoeuropejską kampanią promującą ruch i zdrowy styl życia. Cel jaki postawiła przed instytucjami związanymi ze sportem powszechnym Komisja Europejska to zwiększenie o 100 milionów do 2020 roku liczby aktywnych fizycznie Europejczyków. Tydzień Ruchu ma zachęcić do uprawiania sportu oraz pokazać korzyści płynące z regularnego ruchu. Kluczowym zagadnieniem ważnym dla akcji jest uświadomienie społeczeństwu, że żadna z grup nie jest wykluczona. Oferta aktywności podczas MOVE Week jest na tyle zróżnicowana, że każdy niezależnie od wieku i poziomu sprawności fizycznej znajdzie coś dla siebie.

W 2012 roku odbyła się pierwsza edycja MOVE Week. Przez siedem pierwszych dni października w 23 europejskich krajach odbyła się ponad setka imprez, w których wzięło udział w sumie blisko 140 000 osób. W organizację tygodnia ruchu zaangażowanych był 250 instytucji. 

MOVE Week jest inicjatywą International Sport and Culture Association (ISCA). W Polsce projekt realizuje Think Tank for Sport, za którym stoją cztery instytucje Uniwersytet Warszawski, Fundacja v4sport, Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej. Koordynacją przedsięwzięcia zajmuje sięFundacja v4sport.

Między 29 września a 5 października 2014, odbędzie się już trzecia edycja Tygodnia Ruchu w naszym kraju.
Razem rozruszamy Polskę!

Więcej na temat realizacji MOVE Week w Polsce na stronie  www.poland.moveweek.eu