Mikołajkowy Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZS Nr 14

Projekt Mikołajkowego Międzyszkolnego Turnieju o Puchar Dyrektora ZS Nr 14 Piłki Siatkowej jest skierowany do dziewcząt, które uczestniczyły w szkole na zajęciach pozalekcyjnych z siatkówki lub miały do czynienia z tą dyscypliną bądź po prostu ją lubią i chcą sobie w wolnym czasie pograć.

Turniej odbywa się każdego roku, w pierwszą sobotę grudnia, w sali sportowej ZS Nr 14 i ma charakter sympatycznego, mikołajkowego nastroju z nastawieniem na współzawodnictwo sportowe, połączone z dobra zabawą, rozmową między uczestnikami i opiekunami zespołów oraz pomaganiem sobie nawzajem.

Spotkanie sportowe w święto Mikołaja służy propagowaniu dobra, zdrowego trybu życia, tworzeniu dobrych nawyków ruchowych, spontanicznych spotkań sportowych oraz integracji młodzieży, zwłaszcza dziewcząt z różnych środowisk szkolnych. Dziewczęta, które uprawiają systematycznie rekreację ruchową łatwiej pokonują stres, pogodniej patrzą
na życie, są sympatyczniejsze, zdrowsze, pełne energii i zdecydowanie ładniejsze.
Na każdej imprezie mikołajkowego spotkania są rozdawane paczkowane słodkości,
aby po rozgrywkach móc usiąść, porozmawiać, podzielić się słodyczą, dobrym słowem nawet wtedy, gdy doznamy porażki.

Cel turnieju:
– Popularyzacja gry w piłkę siatkową
– Umożliwienie spędzania czasu wolnego na sportowo
– Poznanie młodzieży z innych szkół oraz grających kobiet, w OMW
– Pokazanie walorów rozwoju sportowego w szkole olimpijczyków
– Radość z wygranej i satysfakcja z podjęcia walki sportowej

Autor projektu: mgr Maria Czaplińska