Licealiada 2016/2017 w tenisie stołowym strefy wschód

W dniu 03.02.2017 r., dziewczęta naszego liceum w składzie: Gosia Kujawa z klasy 1 E, Marta Niełacna z klasy 1 D i Basia Kraszewska z klasy 1 A wzięły udział w rozgrywkach międzyszkolnych w Tenisie Stołowym w ramach Licealiady 2016/2017, które odbyły się w Liceum nr II.Dziewczyny godnie reprezentowały szkołę w tej dyscyplinie i wykazały się dużymi umiejętnościami technicznymi. W zawodach wystartowało sześć zespołów dziewcząt, w związku z czym podzielono je na dwie grupy.
W wyniku losowania nasze liceum znalazło się w grupie I z LO III i LO II. Dziewczyny pokonały obie drużyny 2: 1 zajmując tym samym
I miejsce w grupie i awansowały do dalszych rozgrywek turnieju.
W półfinale rozgrywek nasze dziewczęta pokonały LO XI 2:1 i awansowały do finału, gdzie spotkały się ponownie z LO III ulegając 1:2. Ostatecznie dziewczyny zajęły II miejsce w Licealiadzie 2016/17 w Strefie Wschód i nie awansowały do Mistrzostw strefy wrocławskiej, które odbywają się w Brzegu Dolnym. Zarządzeniem Wrocławskiego Związku Sportowego do tych zawodów kwalifikują się zespoły liceów z I miejsc w strefie wschód, zachód i centrum. Reprezentacja chłopców w składzie: Michał Stańczak z klasy 1 C, Grzegorz Żukiewicz z klasy 1 A, Jakub Unold z klasy 3 E oraz Wiktor Malinowski z klasy 1 B również wzięła udział w Licealiadzie 2016/2017 w Tenisie Stołowym w tym samym dniu i w tym samym liceum. W systemie grupowym chłopcy zostali rozlosowani do grupy II i rozegrali mecze: z Liceum nr II (1: 2), z Liceum nr IX (0: 2) i EZN (0: 2), tym samym zajęli miejsca 7-8
w turnieju Strefy Wschód bez możliwości awansu.  
Chłopcy również wykazali się bardzo dobrymi umiejętnościami technicznymi i taktycznymi, opanowaniem i wolą walki. Zabrakło jedynie trochę szczęścia.

Gratulacje i podziękowania!

Opiekun reprezentacji: Joanna Mamotiuk