Mistrzostwa szkoły w pływaniu indywidualnym

Kolejne zawody za nami. Tym razem w dniach 12.12.2016  i 14.12.2016 nauczyciele wychowania fizycznego: Ewa Widun, Joanna Mamotiuk i Dominika Macalik zorganizowali Mistrzostwa szkoły
w pływaniu indywidualnym na nowo wyremontowanym basenie Zespołu Szkół Nr 14 we Wrocławiu.

Uczniowie rywalizowali w czterech stylach pływackich: grzbiet, klasyk, dowolny, motyl na dystansie
50 metrów oraz zmiennym na dystansie dwa razy dłuższym. Poniżej prezentujemy wyniki naszych szkolnych pływaczek:

Kasia Leksowska (3J) – 2  miejsce 50m grzbietem (0:44,63); 3 miejsce
50m klasycznym (0:47,12); 4 miejsce 50m dowolnym (0:35,54)

Patrycja Janicka (1J) – 1 miejsce 50m klasycznym (0:44,15); 7 miejsce 50m dowolnym (0:37,50);
2 miejsce 50m motylkowym (0:43,96)

Emilia Paczyńska (1K) – 2  miejsce 50m klasycznym (0:46,16);2 miejsce 50m dowolnym (0:34,30);

Sandra Bielich (1J) – 1 miejsce 50m grzbietem (0:40,68); 1 miejsce 50m motylkowym (0:41,46)

Zofia Kowali (3M) – 5 miejsce 50m dowolnym (0:35,90);

Aleksandra Wrońska (3M) – 8  miejsce 50m dowolnym (0:41,01);

Alicja Brońska (1M) – 6 miejsce 50m dowolnym (0:36,30);

Weronika Wesołkowska (1K) – 1 miejsce 50m dowolnym (0:33,50);

Barbara Bielich (1J) – 3 miejsce 50m dowolnym (0:35,01)

Poniżej prezentujemy wyniki naszych szkolnych pływaków:

Piotr Kruszyński (1M) – 6 miejsce 50m grzbietem (0:43,38); 7 miejsce – 50m klasycznym (0:47,40);
6 miejsce 50m dowolnym (0:35,97); 7 miejsce 50m motylkowym (0:41,46)

Krzysztof Dobrucki (2K) – 1 miejsce 50m grzbietem (0:36,57); 1 miejsce – 50m klasycznym (0:40,15);
1 miejsce 50m dowolnym (0:28,29)

Jakub Piotrkowski (2J) – 2 miejsce 50m grzbietem (0:37,40); 2 miejsce – 50m klasycznym (0:41,94);
2 miejsce 50m dowolnym (0:34,30); 2 miejsce 50m motylkowym (0:36,22)

Tomasz Winiarski (3K) – 4 miejsce 50m grzbietem (0:40,06); miejsce – 50m klasycznym (0:45,53);
4 miejsce 50m motylkowym (0:41,46)

Maciej Matusiewicz (1M) – 7 miejsce 50m grzbietem (0:44,63); 8 miejsce 50m klasycznym (0:47,54);
7 miejsce 50m dowolnym (0:36,24); 8 miejsce 50m motylkowym (0:49,53)

Karol Piskozub (1K) – 11 miejsce 50m grzbietem (0:51,86); miejsce 50m klasycznym (0:48,79);
9 miejsce 50m dowolnym (0:38,49)

Radek Sajewicz (1M) – 8 miejsce 50m grzbietem (0:44,69); 9 miejsce 50m klasycznym (0:48,09);
10 miejsce 50m motylkowym (0:56,35)

Marek Wiśniewski (1K) – 10 miejsce 50m grzbietem (0:48,77); 11 miejsce 50m klasycznym (0:48,95); 10 miejsce 50m dowolnym (0:39,44); 5 miejsce 50m motylkowym (0:43,91)

Kay Czułek (1M) – 6  miejsce 50m klasycznym (0:46,99); 6 miejsce 50m motylkowym (0:47,87)

Łukasz Pieńkowski (1K) -12 miejsce 50m grzbietem (1:02,91); 13 miejsce 50m klasycznym (1:02,43); 11 miejsce 50m dowolnym (0:52,92)

Michał Musiał (3K) – 5 miejsce 50m grzbietem (0:40,54); 3 miejsce 50m klasycznym (0:43,35);
4 miejsce 50m dowolnym (0:32,27); 3 miejsce 50m motylkowym (0:38,17)

Jakub Musiał (2K) – 3 miejsce 50m grzbietem (0:38,50); 4 miejsce 50m klasycznym (0:44,77);
3 miejsce 50m dowolnym (0:31,50)

Jan Więcek (2K) – 9 miejsce 50m grzbietem (0:47,17); miejsce 50m klasycznym (0:52,71);
8 miejsce 50m dowolnym (0:37,88)

Na koniec chcielibyśmy pogratulować wszystkim uczestnikom osiągniętych przez nich wyników i podziękować za gorący doping, a także sportową walkę do ostatnich metrów pływalni.
Najlepsi uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w międzyszkolnych zawodach w pływaniu drużynowych i indywidualnych już w nowym roku 2017

Reportaż: Dominika Macalik