Turniej brydża młodzieżowego w Miłkowicach

11 marca 2017 w Miłkowicach odbył się szósty turniej Dolnośląskie Ligi Szkolnej w roku szkolnym 2016/17. Miłkowice to jedyna wieś w Polsce, w której prowadzona jest nauka gry w brydża. Po kilku latach pracy z młodzieżą pojawiły się znaczące sukcesy. Miłkowicka para Adam Pigulski- Maciej Racewicz reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata w kategorii U16, zajmując ostatecznie pierwsze miejsce poza podium. Właśnie ta para, na swoim terenie okazała się bezkonkurencyjna i zdecydowanie wygrała zawody. Tradycyjnie już w tym sezonie bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Na drugim miejscu zawody ukończył Szymon Ostrowski (2E), grający w parze z Bartoszem Maciołem z Bolesławca. Trzecie miejsce przypadło Oskarowi Tokarczukowi z Adamem Szuszkiewiczem (Jelenia Góra). Para dziewczęca – Aleksandra Andrasz i Maria Wolak (obie 3J) zajęły piąte miejsce. Na szóstym – Szymon Armata (2D) z Łukaszem Radlińskim (1E), a na siódmym Adama Jasiak z Andrzejem Zarodem (obaj 3L). Na szczególne wyróżnienie zasługuje para debiutantek Wiktoria Bilińska – Joanna Suwaj (obie 1J), które zajęły dziesiąte miejsce. Ogólnie startowało 29 par, co jest rekordem turnieju w Miłkowicach.

Turniej był znakomicie zorganizowany, nagrody wręczał wójt Dawid Stachura

Opiekun: Marek Markowski