Święto liczby π na sportowo

14 marca zespół nauczycieli wychowania fizycznego wraz z uczniami ZS Nr 14, świętowali Światowy dzień liczby π
na sportowo. Na basenie uczniowie mieli za zadanie wspólnymi siłami przepłynąć dystans 3,14 km.Bardzo aktywny był również ratownik szkolny Sławomir (przepłynął 30 długości basenu). Natomiast dwoje uczniów naszego liceum-
Kinga Adamczyk i Szymon Wojak, postanowiło nie rozdrabniać się i przepłynęli samodzielnie po 126 basenów
(J. Mamotiuk). 
Na boisku szkolnym odbył się mecz piłkarski podczas którego co 3 min uczniowie mieli do wykonania sportowe zadania (L. Zdziebło). Siatkarze na sali gimnastycznej zagrali mecz 3 sety do 14 pkt (M. Czaplińska).
Na lodowisku wszyscy uczniowie przejechali wspólne 314 okrężneń, a następnie zagrali mecz hokeja 3 tercje
po 14 minut (E.Widun). 
W turnieju bilarda „3×14” zwyciężył Bruno Szczepanek (2K). Od tego dnia rekord szkoły wynosi 33 pkt. Gratulujemy! Drugie miejsce zajął El-Ayachi Jr Stitou (3C, 24 pkt.), a tuż za nim zawody ukończył Jędrzej Boruczkowski z 1K z 22 punktami na koncie. Swoich sił próbowało 29 osób. W rywalizacji tenisistów stołowych „Best of 3” w setach do 14 punktów bezkonkurencyjna była Małgorzata Kujawa z 1E. Na podium znaleźli się jeszcze Sławomir Zbróg i Szymon Makarski (obaj 3L). W turnieju wystartowało 23 uczniów (J.Jasiński).
Uczniowie zmierzyli się z dystansem 3,14 km również w tradycyjny sposób- biegnąc (M. Mirosław).
W tym
 dniu odbyła się również wycieczka-nagroda na narty biegowe dla najlepszych sportowców z naszej szkoły. Tradycyjnie uczniowie udali się do Jakuszyc, gdzie towarzyszyli im Pan B. Wilk i Pani M. Wacowska. Pomimo zbliżającej się wiosny, warunki były na tyle dobre, że sportowcy odważyli się wybrać dłuższą trasę „Samolot”. Uczestnicy wyjazdu zatrzymali się dokładnie po 3,14 km, co udokumentowali zdjęciem.

To był πękny dzień 

Zapraszamy do wspólnego świętowania za rok

Organizator: E.Widun