DZIEŃ SPORTU VI OLIMPIADA ASY ZDROWIA W HALI STULECIA

7 czerwca 2017 r. w Hali Stulecia młodzież naszej szkoły miała możliwość wzięcia udziału w Dniu Sportu połączonego z VI Olimpiadą „Asy zdrowia”.Głównym celem tego przedsięwzięcia była promocja aktywności fizycznej wśród młodzieży gimnazjum i liceum a także propagowanie wybranych dyscyplin sportowych: street soccer, koszykówka, przeciąganie liny, dwa ognie, tchoukball, unihokej, bule, ringo
i ergowiosła. Organizatorem było Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i partnerzy –
Szkoła w formie, Wrocław- miastem spotkań. Przygotowano wiele dodatkowych atrakcji: quizy żywieniowe, gry planszowe i edukacyjne, treningi sztuk walki oraz naukę akrobacji.

Nowością była gra terenowa „Orientuj się na sportowo” przeprowadzona na terenie Hali Stulecia i jej okolicy. Polegała ona na prawidłowym czytaniu mapy, odnajdywaniu stanowisk i zbieraniu punktów oraz premii specjalnych za prawidłowe wykonanie zadania. Uczniowie naszego liceum spróbowali swoich sił w tej akcji. Zapoznali się z przepisami i zasadami gry oraz jak czytać mapę, i jak się okazało, nie było to takie trudne. Reprezentacja naszego liceum wystartowała w składzie: Zuzia Kucharska, Wiktoria Rowińska, Krzysiek Bobrowski, Kaja Kosmenda, Franek Stepek.

Reprezentacja naszego gimnazjum po raz kolejny wystartowała w olimpiadzie. Uczniowie zmagali się
w konkurencjach takich jak: koszykówka, dwa ognie, unihokej, przeciąganie liny i ringo. Kilkoro uczniów kibicowało pozostałym uczestnikom. I choć bez spektakularnych wyników w tym roku to i tak na uwagę zasługuje zaangażowanie uczestników poszczególnych konkurencji:

DWA OGNIE: Hania Kozioł, Stanisław Rutz, Mikołaj Granat, Michał Kroczak, Krystian Gryszko,
Iza Minowska, Adrian Loffelmann.

UNIHOKEJ: Zuzia Łazowska, Mariusz Masłosz, Błażej Zdobylak, Ania Kubiak.

RINGO: Ala Wrońska, Zuzia Dybko, Weronika Paćko, Hania Bazan.

KOSZYKÓWKA: Marta Strymer, Gosia Kudrawiec, Stanisław Rutz, Martyna Ludtke, Martyna Nykiel.

PRZECIĄGANIE LINY: Natalia Bryła, Weronika Paćko, Zuzia Dybko, Ania Kubiak, Wiktoria Gaweł, Emilia Kuśmierczyk, Martyna Wesołowska, Łukasz Pieńkowski.

Oprócz konkurencji sportowych można było wziąć udział w pokazach dotyczących zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania i wielu grach rekreacyjnych w ramach tego przedsięwzięcia. Zdobyte punkty
w ramach akcji „Zbieraj punkty, łap nagrody”, można było wymienić na bardzo interesujące nagrody.

Radośni i wypoczęci uczestnicy Dnia Sportu i VI Olimpiady „Asy zdrowia” opuścili Halę Stulecia
z licznymi nagrodami i nadzieją na powrót w przyszłym roku.

 

Gratulacje i podziękowania!

Koordynatorzy: Joanna Mamotiuk, Jacek Jasiński.