Zawody Wojewódzkie w Short-track dziewcząt i chłopców

W dniu 2.02.18r. we Wrocławiu na lodowisku przy ul. Spiskiej odbyły się. Dziewczęta startowały na 2 okrążenia a chłopcy na 3 okrążenia. W kategorii dziewcząt i chłopców startowało około 50 zawodników. Nasze reprezentacje zaprezentowały się bardzo dobrze. Dziewczęta po zaciętej rywalizacji zdobyły złoty medal a chłopcy brązowy.  W finale dziewcząt jechały 2 nasze zawodniczki. W indywidualnej klasyfikacji Maja Kozowska zdobyła złoty medal a Alicja Palus – srebrny.

W historii zawodów w  short-track jest to największe osiągnięcie naszej szkoły. Wszyscy uczniowie walczyli z wielkim poświęceniem. Weronika Kowalek mimo upadku zdążyła jeszcze wywalczyć awans do półfinału. W eliminacjach wszyscy chłopcy awansowali do ćwierćfinału a w półfinale było 2 naszych zawodników. W finale chłopców pojechali tylko hokeiści z Oleśnicy, którzy wygrali klasyfikację drużynową.

Skład reprezentacji XIV LO

Dziewczęta: Maja Kozowska 2e, Alicja Palus 1c, Weronika Kowalek 1c, Karolina Moskal 2a i rezerwowa Ewa Parszuto.

Chłopcy: Wiktor Malinowski 2b, Krzysztof Bajorek 1d, Krzysztof Palczyński 1d, i Łukasz Radliński 2e

 

Wielkie gratulacje dla wszystkich

 

 

Opiekun reprezentacji: L. Zdziebło