I Miejsce dziewcząt i IV miejsce Chłopców Gimnazjum 49 w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  2017/2018 w Tenisie stołowym Wrocław wschód

W dniu 01.02.2018 r. dziewczęta naszego gimnazjumw składzie: Weronika Ożga z kl. 2 M, Wiktoria Kluska z klasy 3 L i Ola Kwak z klasy 2 Kwzięły udział w rozgrywkach międzyszkolnych w Tenisie Stołowym,które odbyły się w Gimnazjum  nr 13 we Wrocławiu . Dziewczyny godnie reprezentowały szkołę w tej dyscyplinie i wykazały się dużymi umiejętnościami technicznymi. W zawodach wystartowało dziewięć zespołów dziewcząt, w związku z czym podzielono je na trzy grupy. W wyniku losowania nasze gimnazjum znalazło się w grupie A. Dziewczyny pokonały wszystkie zespoły zajmując tym samym I miejsce w grupie i awansowały do dalszych rozgrywekturnieju.

W półfinale dziewczęta również okazały się zwyciężczyniami.

Ostatecznie dziewczyny zajęły I miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej 2017/2018 w Strefie Wschód i awansowały do Mistrzostw Wrocławia, które odbędą się w LO V we Wrocławiu. Zarządzeniem Wrocławskiego Związku Sportowego do tych zawodów kwalifikują się zespoły z I i II miejsc w strefie wschód, zachód i centrum.

Reprezentacja chłopców w składzie: Jakub Musiał z kl.3 K, Sławomir Zbróg z kl. 3 L i Stanisław Kołodziejek z kl.2 M również wzięła udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  2017/2018 w Tenisie Stołowym w tym samym dniu i w tym samym gimnazjum. W systemie grupowym chłopcy zostali rozlosowani do grupy A i rozegrali mecze z mniejszym szczęściem, tym samym zajęli miejsce IVw turnieju Strefy Wschód bez możliwości awansu do Mistrzostw Wrocławia.

Chłopcyrównież wykazali się bardzo dobrymi umiejętnościami technicznymi i taktycznymi, opanowaniem i wolą walki. Zabrakło jedynie trochę szczęścia.

Gratulacje i podziękowania!

Opiekun reprezentacji