IV Miejsce dziewcząt Gimnazjum nr 49 w Mistrzostwach Wrocławskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym

W dniu 23.02.2018 r. dziewczęta naszego gimnazjumw składzie: Wiktoria Kluska z klasy 3 L i Ola Kwak z klasy 2 Kwzięły udział w Mistrzostwach Wrocławskich Igrzysk Młodzieży w Tenisie Stołowym,które odbyły się w Liceum NR V  we Wrocławiu . Pierwszy raz po rozgrywkach strefowych mistrzostwa te odbywały się we Wrocławiu. W latach poprzednich odbywały się one w Brzegu Dolnym. Dziewczyny godnie reprezentowały szkołę w tej dyscyplinie i wykazały się dużymi umiejętnościami technicznymi. W zawodach wystartowało sześć zespołów dziewcząt (po dwie zwycięskie drużyny z każdej strefy), w związku z tym podzielono je na dwiegrupy. W wyniku losowania nasze gimnazjum znalazło się w grupie A wraz z SP 85 i SP 24. Dziewczyny z jednym wygranym i jednym przegranym meczem zajęłyII miejsce w grupie i awansowały do dalszych rozgrywekturnieju.

W półfinale dziewczęta uległy zawodniczkom z SP 47 0: 2 a W FINALE MISTRZOSTWO TRZECIE MIEJSCE przegrały minimalnie z Gimnazjum 17 1: 2.

Ostatecznie dziewczyny zajęły IV miejsce wFinale Wrocławskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej2017/2018 inie awansowały do mistrzostw powiatowych, które odbędą się w Brzegu Dolnym. Zarządzeniem Wrocławskiego  do tych zawodów kwalifikują się zespoły z trzech pierwszych miejsc finału wrocławskiego.

Dekoracji drużyn dokonał były prezes Dolnośląskiego OZTS (43 lata na tym stanowisku) Zygmunt Sutkowski.

Gratulacje i podziękowania!

Joanna Mamotiuk