Turniej brydża młodzieżowego w Miłkowicach

 

Dnia 24 lutego 2018 odbył się w Miłkowicach szósty turniej Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzieży Szkolnej w brydżu sportowym. Impreza odbywa się corocznie na przełomie lutego
i marca. Miłkowice są jedyną wiejską szkołą podstawową w Polsce, w której prowadzi się zajęcia brydża sportowego. Projekt jest prowadzony przez Panią Mirosławę Stachurę (nauczycielkę matematyki w tej szkole). Po pięciu latach dwaj zawodnicy z Miłkowic zdobyli złote medale na Mistrzostwach Europy w kategorii kids.
W tegorocznym turnieju uczestniczyło 29 par. Nie zabrakło również naszych uczniów, którzy stawili się w liczbie ośmiu par. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Pierwsze miejsce przypadło wprawdzie parze Kacper Błasiak – Jakub Franczak z Zespołu Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej, ale na drugim znalazł się Oskar Tokarczuk (2D) w parze z Adamem Pigulskim (złoty medalista z Miłkowic). Na trzecim miejscu uplasował się Szymon Armata (3D) w parze z Maciejem Racewiczem (drugi złoty medalista z Miłkowic). Na szóstym miejscu znalazła się para naszych dziewcząt – Aleksandra Kułakowska (2F) i Marta Sicińska. Filip Biliński (1A)
z Damianem Czarneckim (1D) zajęli miejsce ósme. Nasz gimnazjalistki Wiktoria Bilińska (2J)
i Joanna Suwaj (2J) zajęły miejsce dziewiąte, ale drugie w kategorii młodzików (zawodnicy do 15 lat) i otrzymały srebrne medale. Występ naszych zawodników był bardzo udany.
Turniej był – jak zwykle w Miłkowicach– znakomicie przygotowany. Zwycięzcy otrzymali medale, dyplomy, a wielu uczestników nagrody rzeczowe. Dla wszystkich był żurek i ciasto.
Następny turniej Mistrzostw DŚ odbędzie się 21 kwietnia w naszej szkole.

Marek Markowski