Mistrzostwa Polski w brydżu sportowym w kategorii 19-20

W dniach w 09-11 marca 2018 odbyły się w Warszawie Mistrzostwa Polski w brydżu sportowym w kategorii 19-20. W tej tradycyjnej imprezie (mistrzostwa mają prawie trzydziestoletnią historię) wystąpiło kilku naszych maturzystów.
Szymon Ostrowski (3E) grający w parze z Bartoszem Maciołem z Bolesławca zajął
w turnieju par znakomite czwarte miejsce. Mogą oni mówić o pechu, bo uzyskali wynik 58,96%,
a brązowy medal zdobywało się na 58,99%! Ryszard Rosikiewicz (3A)zajął miejsce siódme, Szymon Armata (3D) – dziesiąte. Wyniki osiągnięte w parach należy więc uznać za bardzo dobre.
W turnieju drużynowym Szymon Armata, który występował w mieszanym teamie wrocławsko-krakowskim zajął dobre piąte miejsce, a Ryszard Rosikiewicz i Szymon Ostrowski uplasowali się jedno miejsce dalej. Chciałbym, gratulując dobrych wyników naszym maturzystom, przy okazji serdecznie im podziękować, za to, że przez trzy lata wielokrotnie i z sukcesami reprezentowali naszą szkołę. Mam nadzieję, że zaszczepiona im pasja, będzie również ich hobby
w przyszłości.
Na mistrzostwach odnieśliśmy również znaczący sukces jako województwo. Wrocławscy zawodnicy wzmocnieni graczami z Bolesławca po raz pierwszy w historii tej kategorii wiekowej sięgnęli po drugie miejsce w punktacji województw, dając się wyprzedzić tylko Mazowszu. Trzecie miejsce zajęła Wielkopolska, mając trzy razy mniej od nas punktów.
Miło mi również wspomnieć, że nasz absolwent (2013) Piotr Marcinowski występujący w toczących się równolegle Mistrzostwach Polski w kategorii 21-25 zdobył brązowy medal w rozgrywkach drużynowych.