Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
w Sportach Umysłowych i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

17 marca 2018 roku odbyły się w Drzonkowie, w ośrodku przygotowań olimpijskich w pięcioboju eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Umysłowych. Olimpiada to najważniejsza w sezonie impreza dla młodzieży kategorii 16-18. Eliminacje odbywają się w czterech ośrodkach w Polsce, a sama Olimpiada w Żerkowie koło Jarocina w maju tego roku.
Eliminacje zakończyły się sukcesem naszej szkoły i województw. Na 26 miejsc w naszej strefie aż 19 przypadło województwu dolnośląskiemu, 8 miejsc zdobyli nasi uczniowie.
W kategorii chłopców zwyciężył Oskar Tokarczuk (2D) grający w parze z Adamem Pigulskim z Miłkowic. W kategorii dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się Aleksandra Kułakowska (2F)z Martą Sicińską. Pozostali nasi olimpijczycy to: Aleksandra Andrasz (1B), Maria Wolak (1A), Kornelia Minkiewicz (2A) oraz Adam Jasiak (1C) i Piotr Olejnik (2A). serdecznie gratuluję im awansu i życzę powodzenia na Olimpiadzie.
Równolegle do eliminacji odbywały się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. To impreza dla młodzieży do 15 roku życia. W tej konkurencji wystawiliśmy dwie pary. Obie spisały się bardzo dobrze. Debiutująca na zawodach brydża sportowego Weronika Dylewska (3L) z Tomaszem Wąsowiczem (3M) zdobyli czwarte miejsce, a Wiktoria Bilińska z Joanna Suwaj (obie 2J) – piąte. Weronika i Tomasz osiągnęli wynik w procentach 59,73 i zabrakło im 0,22% do brązowego medalu.
Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w imprezie, co nie było łatwe, biorąc pod uwagę panującą tego pogodę.