Migawka z Indywidualnych Biegów Przełajowych Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych 2018

W dniu 27 marca 2018r. na kąpielisku Morskie Oko we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Wrocławia  w Indywidualnych Biegach Przełajowych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Gimnazjum nr 49 reprezentowało 11 uczestników ( 8 uczennic i 3 uczniów) a LO XIV 4 uczestników (1 uczennica i 3 uczniów). ,
Reprezentacja uczniów Gimnazjum 49 ( w nawiasie wynik):
1. Hanna Sudoł 2K ( 1 miejsce)
2. Magda Zając 3M (14 miejsce)
3. Martyna Nykiel 2L (45 miejsce)

4. Piotr Kosiara 3L (17 miejsce)
5. Stanisław Osajda 3L. (48 miejsce)

Wystartowali też, ale nie zdobyli punktów dla szkoły:
6. Anna Kubiak 2K
7. Emilia Chrzanowska 3M
8.Maria Lepkowska 3M
9.Zuzanna Surma 3M
10. Julia Janicka 3M

11. Mateusz Hejnowicz 3M

Reprezentacja uczniów LO XIV ( w nawiasie wynik):
1. Zuzanna Dybko 1C ( 36 miejsce)
2.Jonasz Osiecki 1C ( 22 miejsce)

Wystartował też, ale nie zdobył punktów dla szkoły:
3.Krzysztof Palczyński 1D

Do rywalizacji zespołowej zaliczano 50 najlepszych wyników w danej kategorii ,które przeliczano na punkty . Podsumowanie wyników zespołowych:
Gimnazjum – dziewczęta. 4 miejsce
Gimnazjum – chłopcy 15 miejsce
Liceum – dziewczęta 10 miejsce
Liceum – chłopcy 13 miejsce

Ilość uczniów startujących jak również osiągnięte przez nich wyniki nie są powodem do satysfakcji. Najważniejszym kryterium oceny powinien być jednak sam udział uczniów w zawodach .W przyszłości powinniśmy się zdecydowanie nastawić na masowość Na tym polu istnieją duże rezerwy a postęp jest najszybciej widoczny.

Opiekun: Bogusław Wilk