Turniej Brydża Sportowego o Puchar Dyrektora ZS nr 14

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

21 kwietnia 2018 roku odbył się w naszej szkole Turniej Brydża Sportowego o Puchar Dyrektora ZS nr 14. Jest to jedna z wielu imprez związanych z Dniem Otwartych Drzwi. W tym roku turniej był rozgrywany po raz dwunasty.

Na starcie stanęło 30 par, z czego połowę stanowili uczniowie naszej szkoły. Pojawiło się nawet czterech absolwentów, co oznacza, że zaszczepiona im pasja do gry w brydża nie przeminęła wraz z zakończeniem nauki w liceum.

Pierwsze miejsce – potwierdzając znakomitą formę w tym sezonie – zajął Oskar Tokarczuk wraz z Adamem Pigulskim z Miłkowic. Po tym turnieju Oskar wysunął się na pierwsze miejsce w punktacji długofalowej dolnośląskiej młodzieży szkolnej. Zakończenie rywalizacji nastąpi w drugiej połowie maja. Ryszard Rosikiewicz zajął szóste miejsce, grając w parze z Kacprem Błasiakiem z ZSA. W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze – Adam Jasiak – Piotr Olejnik, Filip Biliński – Damian Czarnecki oraz Wiktoria Bilińska – Joanna Suwaj, zajmując odpowiednio miejsca siódme, dziewiąte i dziesiąte.

Na koniec dyrektor Marek Łaźniak wręczył najlepszym parom medale, dyplomy i nagrody książkowe. Impreza przebiegała w znakomitej atmosferze i wzbudziła zainteresowanie wielu naszych przyszłych uczniów i ich rodziców.