Oskar Tokarczuk drużynowym wicemistrzem Polski w brydżu sportowym

W dniach 27-29 kwietnia 2018 odbyły się w Bytomiu Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej. To cykliczne zawody o statusie Mistrzostw Polski, w tym roku odbyły się po raz trzynasty. W zeszłym roku reprezentacja naszej szkoły walczyła na tej imprezie do końca o medal, ale musiała zadowolić się czwartym miejscem.
W tym roku na zawodach znalazł się tylko jeden nasz uczeń – Oskar Tokarczuk (2D). Oskar wystąpił w mieszanym dolnośląsko-małopolskim teamie. Grał w parze z Adamem Pigulski z Miłkowic. Oskar wraz z kolegami spisał się znakomicie – zajęli oni drugie miejsce, zdobyli srebrne medale i tytuły drużynowych mistrzów Polski w roku 2018. Ogólnie startowało 26 drużyn, reprezentujących pięć województw.
Serdecznie gratuluję Oskarowi kolejnego sukcesu.

Marek Markowski