Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Wielkopolska 2018 w brydżu sportowym

Odbywająca się w Żerkowie, w dniach 09-13 maja 2018 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w brydżu sportowym jest najważniejszą imprezą w kategorii par dla młodzieży w przedziale wiekowym 16-18. Ma status mistrzostw Polski, zwycięzcy otrzymują medale i tytuły na rok 2018.
Zawody poprzedzone są eliminacjami wojewódzkimi i strefowymi. W Olimpiadzie uczestniczy 120 zawodników, byliśmy drugą szkołą co do liczby wprowadzonych zawodników. Wystąpiło na niej dziewięcioro naszych uczniów. W konkurencji chłopców bardzo liczyliśmy na Oskara Tokarczuka, który dwa tygodnie wcześniej został wicemistrzem Polski w drużynie. Oskar spisał się bardzo dobrze zajmując piąte miejsce, do medalu brakowało mu niewiele. Potwierdził swoją znakomitą formę w tym sezonie. Adam Jasiak (1C) z Piotrem Olejnikiem (2A) zajęli solidne miejsce w połowie stawki (22 na 40 par), a zupełnym debiutantom – Bartoszowi Pytlakowi i Marcinowi Szczypce (obaj 1B) udało się wyprzedzić kilka par, ale dla nich już udział w olimpiadzie był sukcesem.
W konkurencji dziewcząt nasz pary Aleksandra Andrasz (1B) – Maria Wolak (1A)
i Aleksandra Kułakowska (2F) – Marta Sicińska zajęły dobre 9 i 11 miejsce. Występ naszych uczniów należy uznać za dobry.
Zawodnicy wrocławscy wzmocnieni kolegami z innych dolnośląskich ośrodków zajęli trzecie miejsce w punktacji województw, co jest najlepszym miejscem od prawie 10 lat. Nasi uczniowie skupieni w klubie sportowym KS AZS Wratislavia Wrocław zajęli czwarte miejsce
w kategorii klubów ( na 22 startujące).
Wszystkim naszym zawodnikom i zawodniczkom dziękuję i gratuluję.

Marek Markowski