Strefa wrocławska Indywidualnych Lekkoatletycznych Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Dzisiaj, w bardzo słonecznym dniu 25.05,2018 r., odbyła się kontynuacja Igrzysk Młodzieży Szkolnej Indywidualnych Mistrzostw Wrocławia w Lekkiej Atletyce czyli strefy wrocławskiej IMS. Do nich to zakwalifikowala sie szóstka naszej mlodzieży z zawodów z dnia 10 maja 2018 roku. Niestety z przyczyn niewiadomych nie wystartowaly dwie nasze uczennice: Martyna Ludtke i Hanna Sudoł. Za to nasza reprezentacja czteroosobowała na bardzo dobrym poziomie wystartowała w swoich konkurencjach i tym samym zajmujac miejsca 1-6 zakwalifikowala się do finału dolnośląskiego, który odbędzie się 06 czerwca 2018 roku, również na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Wyniki naszych zawodnikow reprezentujących Gimnazjum Nr 49 z Oddziałami Dwujęzycznymi:

• Magdalena Zając z klasy 3m wywalczyła znów złoty medal na 300 metrów i była nie do pokonania.
  • Martyna Nykiel z klasy 2l pobiła swój rekord życiowy na 80m ppł wynikiem 13,8 i zdobyla brązowy medal
  • Jan Bezpałko z klasy 2l, również poprawił swój wynik na 19,5 w biegu 110 ppł i uzyskał 6 miejsce, które również kwalifikune go do finału dolnośląskiego
  • Jakub Piotrowski zklasy 3j polepszył swój czas z 7:10,0 na 7:03,8 uzyskując 5 miejsce i start w finale

Bylam dumna podczas zawodów, młodzież dała z siebie wszystko, uzyskujac swoje życiwe rekordy.

Nadnieniam rówież, że w rankingu sportowym na 84 szkoły jesteśmy obecnie za G13 czyli na drugim miejscu i mam nadzieję, że wynik ten będzie utrzymany w czerwcu.

Opiekunka reprezentacji – p. prof. Maria Czaplińska