INDYWIDUALNE WIOSENNE MISTRZOSTWA SZKOŁY W LEKKIEJ ATLETYCE W LO Nr XIV w roku szkolnym 2017/2018

 

 

W czwartek 14 czerwca 2018 roku, w Zespole Szkół Nr 14, odbyły się Indywidualne Wiosenne Mistrzostwa Szkoły w Lekkiej Atletyce w LO Nr XIV. Z wszystkich klas, wystartowało około 100 licealistów, uczestników w biegach na 100 m, 400 m, 800 m (dziewcząt), 1200 (chłopców) oraz pchnięciu kulą. Hasłem imprezy rekreacyjnej było „Zostań Mistrzem konkurencji lekkoatletycznych”.  Zawody odbyły się na lekcjach wychowania fizycznego w zorganizowanych grupkach oraz odbywającch się sekcjach. Dobrze się stało, gdyż sala sportowa była wynajęta i mogliśmy skupić większość uczniów na poszczególnych konurencjach. Młodzież uczyła się być zawodnikiem, kibicem, sędzią mierzącym czas lub starterem. Lekcje wychowania fizycznego odbywały się wg planu, a chętni uczestnicy zawodów szkolnych byli oddelegowani do organizatorów: prof. Macieja Mirosława i prof. Marii Czaplińskiej. Pozostali nauczyciele wychowania fizycznego, albo zajmowali się rekreacją z innymi uczniami, albo pomagali w zapiskach pomiarów czasowych, Uczniowie niećwiczący zgłaszali się na ochotnika do pomocy sędziowskiej.  Zawody przebiegały sprawnie, przy bardzo sprzyjającej pogodzie. Najlepsze wyniki zostaną umieszczone na Tablicy Rekordów LA, o ile wyniki będą lepsze od zeszlorocznych.

 

Wyniki LA w LO Nr XIV:

 

100 m dziewcząt:

 

  1. Waniak Miłka 1d- 14’68
  2. Dominika Pajdzik 1d – 15’60
  3. Weronika Kowalek 1c -15’88
  4. Zuzanna Stankowiak 1e – 15’39
  5. Zuzanna 1Jaroch e -15’63
  6. Marta Sztucka 1e – 16’39
  7. Julia Kończak 1c – 16’50
  8. Ewa Parszuto 1c -16’76
  9. Natalia Rogowicz-Garey 2 -16’82
  10. Dominika Wiatrowska 1c-16’92
  11. Zofia Kowalik 1c -16’99
  12. Marcelina Połeć – 17’05
  13. Joanna Szczepanska 1c 17.06
  14. Julia Wolna 1e – 17’06
  15. Magda Słonińska1b -17’33
  16. Julia Chojak 1e – 17’64

 

400 m dziewcząt:

  1. Aleksandra Pierzga 2d– 1,11’00
  2. Magdalena Garczarek 1d – 1,13’53
  3. Miłka Waniak 1d – 1,17’85
  4. Weronika Kowalek 1c – 1,19’09
  5. Martyna Łeśniak 1d – 1,20’00

 

800 m dziewcząt:

 

  1. Weronika Ploch 1c – 3,12’50
  2. Maria Wysocka 1e – 4,37’56
  3. Marta Sztucka 1e -5,12’13
  4. Marta Wołodźko 1e -5,13’00

 

Pchnięcie kulą 4kg:

 

  1. Weronika Kowalek 1c – 8,40
  2. Zuzanna Dybko 1c – 7,80
  3. Natalia Rogowicz- Garey 2c – 6,92
  4. Olga Niedorys 2c – 6,80
  5. Martyna Skrobotowicz 2e – 6,55
  6. Ewa Parszuto 1c – 6,08
  7. Daria Jagiełła 2c – 5,83
  8. Miłka Waniak 1e- 5,70
  9. Alicja Palus 1c – 5,60
  10. Natalia Kozłowska 1e – 5,50
  11. Aleksandra Żyto 1c – 5,10
  12. Natalia Łapcka 1e – 5,15
  13. Katarzyna Zając 1b – 5,10
  14. Zofia Pukało 2c – 4,86
  15. Zuzanna Jaroch 1e- 4,80
  16. Dominika Pajdzik 1e – 4,70
  17. Hanna Wołodżko 1 – 4,53
  18. Magdalena Słonińska 1b – 4,40

 

100 m chłopców

 

  1. Strzelecki Michał 2e – 13.01
  2. Rutz Stanisław 1d: 13’15
  3. Bilski Mikołaj 1e: 13’21
  4. Kilijański Maciej 1e: 13’47
  5. Musiał Michał 1d: 13’49
  6. Gembara Kacper 1e: 13’66
  7. Ługowski Jan 1f: 13’69
  8. Zielonka Maksymilian 1e: 13’88
  9. Strąk Piotr1e: 13’97
  10. Biesiadecki Kamil 1c: 14’18
  11. Popiel Jakub 1b: 14’22
  12. Zaród Andrzej1e: 14’26
  13. Bąk Grzegorz 1f: 14’27
  14. Stępień Patryk 1c: 14’31
  15. Trocha Tymoteusz 1c: 14’41
  16. Dorywała Piotr 1f: 14’42
  17. Szynol Nikodem 1e: 14’49
  18. Olejnik Jakub 1e: 14’52
  19. Pytlak Bartosz 1b: 14’64
  20. Pawłowski Wojciech 1b: 14’66
  21. Piwowar Piotr 1e: 14’72
  22. Krajewski Mateusz 1b: 14’76
  23. Siwiec Michał 1b: 14’88
  24. Bajorek Krzysztof 1d: 14’90
  25. Limburski Jan 1e: 14’94
  26. Dąbrowski Piotr 1f: 15’01
  27. Kopystyński Michał 1f: 15’02
  28. Gal Aleksander 1e: 15’09
  29. Łyczkowski Stanisław 1b: 15’26
  30. Kopystiański Jakub1b: 15’27
  31. Niewiński Adam 1f: 15’64

 

400m chłopców

  1. Osiecki Jonasz 1c: 59’44
  2. Bilski Mikołaj 1e: 1,00’86
  3. Gembara Kacpern 1e:1,01’69
  4. Rutz Stanisław 1d: 1,01’76
  5. Zaród Andrzej 1e: 1,05’22
  6. Olejnik Jakub 1e: 1,05’96
  7. Woźniak Bartek 1e: 1,06’26
  8. Kiljański Maciej 1e: 1,06’39
  9. Arciszewski Kamil 1c : 1,08’33
  10. Strąk Piotr 1e: 1,08’53
  11. Piwowar Piotr 1e 1,10’94
  12. Ługowski Jan 1f: 1,12’90
  13. Zielonka Maksymilian 1e: 1,13’22
  14. Szynol Nikodem1e: 1,14’02
  15. Dorywała Piotr 1f: 1,16’14
  16. Musiał Michał 1d: 1,17”82
  17. Dąbrowski Piotr 1f: 1,18’61
  18. Bąk Grzegorz 1f: 1,21’17
  19. Kudrawiec Jan 1f : 1,24’15
  20. Kornicki Maciej 1e: 1,26’44

 

1200 m:

  1. Jonasz Osiecki 3,58’12
  2. Łukasz Biesiadecki -1c – 4,22’01
  3. Mićhał Stańczyk 2c – 4,41’00
  4. Kamil Arciszewski 1c -4,52’01
  5. Patryk Stępien 1c – 5,00’00
  6. Mateusz Tomaszewski1C – 5,18’00
  7. Krzysztof Bobrowski 2c – 4,35,10
  8. Jakub Smolny 2c – 5,13’10
  9. Jakub Szumiło 2c– 5,29’10
  10. Wojciech Cyran 2c- 5,34,01

 

Pchnięcie kulą (6,20kg):

 

  1. Maciej Kiliański 1e– 8,88
  2. Michał Kopystyński 1f – 7,80
  3. Maciej Kornicki 1e – 7,25
  4. Jan Ługowski 1f -7,05
  5. Wawrzyniec Sokołowski 1f – 6,65
  6. Kacper Gembara 1e – 6,15
  7. Piotr Dorywała 1f – 6,10
  8. Piotr Dąbrowski 1f -5,90
  9. Jan Kudrawiec 1f – 5,50

 

 

Organizatorzy: Maciej Mirosław, Maria Czaplińska